הגדרות אבטחה בגי מייל

הגדרות אבטחה בג’ימייל שחייבים להכיר

מאת: ד”ר טל פבל

ב-30 במאי פרסמה חברת קספרסקי באתרה כתבה ובה סרטון בן 7 דקות המפרט שלל דרכים שונות לאבטח בצורה טובה יותר את חשבון הג’ימייל שלנו. ההמלצה הראשונה היא לקבוע בהגדרות כי לפני הצגת תמונות המערכת תבקש את אישור המשתמש לכך, הואיל ותמונות יכולות להכיל נוזקות שונות.

בהמשך קיימת המלצה לקבוע כי רק החברים במעגלים השונים ב-Google+ יוכלו לשלוח אל המשתמש דוא”ל. המלצה נוספת היא לקבוע כי תמונת הפרופיל תהיה זמינה רק לאלו איתם אנו מנהלים צ’ט. בהמשך קיימת הנחיה חשובה מאוד לפרטיות שלנו בדבר האפשרות להגדיר כי המודעות לצפיה מאת Google לא יתבססו על החיפוש שלנו במנוע החיפוש של החברה, דבר התורם מעט יותר לפרטיות שלנו באינטרנט.

הנחיה נוספת היא כמובן להקשיח את סיסמת הגישה לחשבון ה-Gmail שלנו וכן המלצה לשימוש ב-2-step verification. המלצה חשובה היא לבדוק את הפעילות המתבצעת בחשבון ה-Gmail ולוודא שאין בו פעילות חשודה.

פעילות זו של הגברת המודעות לסוגיות של אבטחת הפרטיות באינטרנט, היא חלק מפעילותה השוטפת של עמותת אשנ”ב, אשר פועלת בנושא אבטחת הזהות גם באמצעות מיזם “תו אשנב” אשר מטרתו לשמש הסמכה ייחודית לאתרים המעידה כי מקבלי התו בטוח לגולשים בו, לאחר שנבדקו תכני האתר ואופי פעילותו. כך המשתמשים באתר יוכלו לדעת כי האתר בו הם מבקרים בטוח וראוי לשימושם.

ניתן להפיץ המאמר (תוך ציון שם הכותב) בכל אמצעי ובלבד שתירשם ההערה:
מופץ ברשות ובאדיבות עמותת אשנב, שזכויות היוצרים שייכות לה: 
http://eshnav.org.il