ממשלת אוסטרליה מעמיקה פעילותה נגד בריונות מקוונת ברשתות החברתיות

 

המאמר נכתב ע”י ד”ר טל פבל

ומוגש ע”י עמותת “אשנב”

 

תפקיד חדש באוסטרליה: נציב לבטיחות אלקטרונית של ילדים.

ממשלת אוסטרליה עלולה לקנוס רשתות חברתיות דוגמת טוויטר ופייסבוק במידה ואלו יסרבו להסיר תכנים פוגעניים כלפי בני נוער.

 

שר התקשורת ומזכיר הועדה הפרלמנטרית לתקשורת באוסטרליה הודיעו כי הממשלה החליטה ליצור תפקיד חדש של נציב לבטיחות אלקטרונית של ילדים עד לסוף שנת 2014. נציב זה יוכל להוציא הנחיות משפטיות לרשתות החברתיות המרכזיות כדי להבטיח E-safety וכן ליחידים אשר יסרבו להסיר תוכן אשר עלול להיות מזיק לילדים, דבר אשר יכול להוביל לפניה למשטרה. במסגרת תפקידו הוא יעסוק בנושאי חינוך הקהילה בדבר דרכים להתמודד עם נושאי הבריונות המקוונת.

 

צעדים אלו מצויים בהלימה עם הצהרות הממשלה במהלך הבחירות כי זו תפעל להבטיח את בטחונם של ילדי אוסטרליה מפני בריונות מקוונת, בשאיפה כי המענה ינתן בתוך שעות מספר מדיווח על מקרה שכזה. עוד נמסר כי הממשלה מכינה את החקיקה הנדרשת לשם כך בפרלמנט.

 

הבכירים טענו כי הגישה תהיה של נסיון לשיתוף פעולה בהבנה עם רשתות חברתיות אלו במקרה הצורך, אולם הממשלה תשקול סנקציות נגד אלו אשר יפעלו בניגוד להנחיותיה להסרת תכנים פוגעניים, גם אם טרם הוחלט על אופן תגובתה של הממשלה במקרים כאלה.

 

 

ניתן להפיץ המאמר (תוך ציון שם הכותב) בכל אמצעי ובלבד שתירשם ההערה:   מופץ ברשות ובאדיבות עמותת אשנב, שזכויות היוצרים שייכות לה:  http://eshnav.org.il