סיירת מתנדבים קיברנטית במישיגן

סיירת מתנדבים קיבנרטית במישיגן

מאת: ד”ר טל פבל

 

באוקטובר 2013 הכריז המושל בועידת הסייבר של מישיגן על תוכנית ממשלתית חדשה בדבר “צוות תגובה מהיר אשר יסייע למדינה ולתעשיות בה ברחבי מישיגן במהלך ארוע סייבר משמעותי”. הרעיון היה ליצור קבוצה של מתנדבים מומחים, אשר יתאמנו יחדיו ויהיו נכונים לסייע בעת הצורך. בתחילת חודש יוני המיזם הפך למציאות עם ההודעה הרשמית על השקת Cyber Civilian Corps.

גוף זה, הנקרא גם MiC3, כולל מומחי סייבר מיומנים המתנדבים אישית לספק תמיכה מקצועית למדינה ולסייע לגורמי הממשל, החינוך והעסקים בשעת משבר קיברנטי, תוך מתן מענה מהיר עם הכרזה של המושל על מצב חרום הנובע מארוע קיברנטי. גוף זה הוקם בשיתוף גורמי ממשל שונים ובכלל זה משטרת מישיגן, המשמר הלאומי, גורמים פרטיים וציבוריים שונים. המתנדבים מגיעים ממגזרים שונים ובכלל זה ממשל, חינוך, עסקים ועוד.

גורמים פרטיים המעוניינים להשתלב בכוח משימה זה חייבים להיות בעלי כישורים בתחומי מערכות המידע והסייבר, לשם כך תינתן למתנדבים גישה לכיתות הכשרה בתחום, לצד ביצוע הדרכות מעשיות בכל שנה.

תושבי מישיגן יכולים להצטרף למיזם החל מה-1 ביולי, לפי שעה החלה פעילות עם קבוצת מתנדבים בת 10-15 איש העוברים שלבים שונים. עוד נמסר על כוונה לקיים תרגיל בסוף חודש יולי על מנת לבחון את הצוות כמו גם מספר רכיבים של תפיסת העבודה.

 

 

ניתן להפיץ המאמר (תוך ציון שם הכותב) בכל אמצעי ובלבד שתירשם ההערה:   מופץ ברשות ובאדיבות עמותת אשנב, שזכויות היוצרים שייכות לה:  http://eshnav.org.il