פייסבוק משתלבת בפעילות נגד בריונות מקוונת באוסטרליה

המאמר נכתב ע”י ד”ר טל פבל

ומוגש ע”י עמותת “אשנב”

 

העליה הניכרת במספר הרב של הילדים המשתמשים ברשתות החברתיות ובפייסבוק, עלה נושא הבריונות המקוונת והפך לאתגר ממשי עבור הנהלת החברה. מאמציה של פייסבוק העולמית משתלבים באלו של הממשלה באוסטרליה אשר הקצתה 4 מיליון דולר ליוזמה נגד הבריונות המקוונת הנקראת “Speak Up Against Cyberbullying”.

באוסטרליה קיימים כמה מהחוקים המחמירים ביותר בעניין בריונות מקוונת, אלו נוצרו כמענה לצעירים שהתאבדו כתוצאה מהצקות אותן חוו ברשתות החברתיות.

בנוסף כך מעוניינת ממשלת אוסטרליה לאייש משרה ייחודית בתחום – נציב לבטיחות קיברנטית של הילדים אשר יעסוק בתלונות בנושא בריונות מקוונות וחומרים אסורים. בהצעת החוק שהוגשה לפרלמנט לאחרונה, רשתות חברתיות גדולחות שלהן נוכחות באוסטרליה, יהיו חייבות להסיר תכנים פוגעניים תוך 48 ממועד הגשת התלונה על כך. אלו שיסרבו יהיו כפופים לסנקציות משפטיות.
כפי שפורסם בעיתונות המקומית, מנהלת המדיניות של פייסבוק באוסטרליה וניו-זילנד Mia Garlick אמרה כי לחברה יש מדיניות עקבית נגד הבריונות המקוונת. “לפייסבוק מחוייבות עמוקה לבטחונם ולרווחתם של תושבי אוסטרליה הצעירים ולה שיתוף פעולה ארוך טווח עם המחלקה לחינוך ולהתפתחות בגיל הרך, על מנת לקדם בטיחות מקוונת”.

אין זו הפעילות הראשונה של פייסבוק במסגרת המאבק של אוסטרליה בבריונות מקוונת, בשנת 2012 פייסבוק השתתפה במסע דומה שנקרא Project Rockit, בו נטלו חלק פוליטיקאים בכירים באוסטרליה.
בשנה שעברה פסיכולוג מאוניברסיטת Yale עבד בשיתוף פעולה עם החברה כדי לפתח מערכת “למניעה אינטליגנטית רגשית של בריונות”, לשם כך יכולים הצעירים לדווח על פוסטים בלתי נעימים באמצעות לחיצה על מסך של שאילתא.
 

 

ניתן להפיץ המאמר (תוך ציון שם הכותב) בכל אמצעי ובלבד שתירשם ההערה: מופץ ברשות ובאדיבות עמותת אשנב : http://eshnav.org.il . כל הזכויות שמורות לטל פבל.