פעילויות אשנב

הנדון: הדרכות עמותת אשנב ללא תשלום,: הסכנות באינטרנט וברשתות החברתיות לתלמידים ולהורים בבתי הספר מנהלים ורכזי תקשוב וחברה יקרים, בימים אלה של תחילת שנת הלמודים אנו מציעים את השתלבותנו בתכניותיכם. בכוונתנו לקיים פגישות הדרכה עם התלמידים וההורים בבתי הספר שלכם. אנו בעמותת “אשנב” – אנשים למען שימוש נבון באינטרנט, מאמינים שלאינטרנט תרומה משמעותית ביותר לקידום ולסיוע בנושאים אנושיים וחברתיים ורואים את ייעודנו בקידום מודעות הציבור להשפעות של השימוש ברשת על החברה כזכור, בחוזר מנכ”ל משרד החינוך לפתיחת שנת הלמודים תשע”ב, בסעיף 5: הומלץ על הרצאות לתלמידים והורים בבתי ספר- ע”י עמותת אשנ”ב- אנשים למען שימוש נבון באינטרנט. בשנים שחלפו בתי ספר במחוזכם השתמשו בשרותינו ואנו בטוחים כי לאור ההדים המאוד חיוביים אותם קבלנו מכם, תהיו מעוניינים לשוב ולהסתייע בעמותת אשנב לקבלת הדרכה והסברה נוספת לתלמידים החדשים ולהוריהם בשנת הלמודים הנוכחית. להזכירכם לתלמידים אנו מקיימים הדרכה של שיעור לכיתה, מכיתה ה’ ומעלה באמצעות חיילים מדריכים שהוכשרו ע”י אשנב ומדברים איתם בשפה משותפת ובגובה העיניים בנושא שימוש נבון באינטרנט, תוך הימנעות והישמרות מהסכנות שבו. כמו בן אנו מקיימים פעילויות הסברה במהלך כל שנת הלמודים, לא רק בשבוע האינטרנט, כי ברור שאין אפשרות טכנית להדריך את כל בתי הספר בשבוע אחד. ההדרכות גם להורים וגם לתלמידים הן ללא תשלום. הפעילות מתבססת על חומר ומצגות אותם הכנו להגברת המודעות לסיכונים באינטרנט וברשתות החברתיות ולשימוש נבון ואחראי ברשת. בבקשה לפנות לתאום הדרכות לבתי הספר שלכם לרכז עמותת אשנב,: בני: 03-5032786 או לדוא”ל info@eshnav.org.il על מנת שבית ספרכם ישתלב במסגרת המורחבת הזו של הדרכות אשנב בשנת הלמודים הנוכחית. פרטים נוספים אודות עמותת “אשנב” ופעילויותיה תוכלו למצוא באתר העמותה: www.eshnav.org.il http://facebook.com/eshnav בכבוד רב, ובתודה על שיתוף הפעולה ברוך הינוך, M.Sc. יו”ר העמותה

“ההגנה על מידע של ילדים ברשת” – מחקר של אשנב

המחקר של אשנב: “ההגנה על מידע פרטי של ילדים ברשת” נערך ע”י עמותת אשנב ומתנדביה וסקר אתרי ילדים ברשת והתיחסותם לנושא איסוף מידע פרטי מילדים מבחינה אתית, מבחינת קבלת הסכמת הוריהם והשימוש במידע והעברתו לאחרים.

לתוצאות המחקר הקלק כאן , או:       https://2jk.org/praxis/?p=2491

עמותת אשנב מעדכנת בנושא פעילותה והפרויקטים שלה:

“קו לאשנב” – אתר אוזן קשבת ותמיכה לנפגעי האינטרנט

עמותת אשנב הפועלת כבר שמונה שנים להעלאת המודעות לשימוש נבון באינטרנט, הן בהיבט החיובי שלה והן בהיבטים של ההישמרות מהסכנות והסיכונים שבה, מקימה מיזם ייחודי חדש: “קו לאשנב” המיועד לאנשים שנפגעו ברשת ומטרתו להיות אוזן קשבת, לסייע ולתמוך בכלל הגולשים ברשת: יחידים, הורים, ילדים ובני נוער הנתקלים בהצקות, הטרדות, פגיעות, רמאויות ואלימות, גם מילולית ברשת.

המיזם הייחודי הזה, אין דוגמתו בעיסוקו ותמיכתו הנקודתית בנושאי האינטרנט. לכולנו יש ענין בוודאי שהאינטרנט יהיה נקי, בטוח, מועיל ותומך, ללא אלימות, גם מילולית. לדאבוננו באינטרנט היום אנשים נפגעים, נעלבים, מוטרדים, וזקוקים לאוזן קשבת, לתמיכה, להבנה, לשיחה, להכוונה בכלים האינטרנטיים .

“קו לאשנב” מתחיל עתה למלא את התפקיד הזה באמצעות אתר “קו לאשנב” שיהיו בו פורומים, צטים, שיאיישו אותם מתנדבי אשנב, שעברו הכשרה מיוחדת של שלושה חודשים, ע”י מיטב המומחים בנושאים השונים שאמורים לעלות על הפרק. ההערכה היא שיעלו נושאים כמו: המחשב והיחסים בבית, זוגיות, התמודדות הורית, התמודדות מורים, הטרדות מיניות, חשיפה לתכנים מיניים, הטרדות, השמצות, זהויות בדויות, קללות, הפצת תמונות פוגעניות,בעיות באמינות, רמאויות, תרגילי עוקץ, סחיטות גם רגשיות, הפרעות אכילה, פרו אנה, וכו’.

בגמר ההכשרה התחילו המתנדבים את האוזן הקשבת ב”קו לאשנב”.העמותה הקימה צוות שעוסק בתכנון ובהקמת האתר,בהפעלת תוכנית ההדרכה. במסירות ובמרץ עסוק הצוות בהקמת הפרויקט הייחודי החיוני הזה.

הדרכות לילדים, להורים ובבתי העסק

צה”ל: הדרכות של חיילים בבתי הספר

בחלק האחרון של שנת 2006-2007 , במסגרת שיתוף פעולה של אשנב עם משרד החינוך ובה”ד 7 נערכו הדרכות לשימוש נבון באינטרנט.

כ-4,500 תלמידים השתתפו בפעילות.

אשנב-אופק: הדרכות בבתי הספר בראשון לציון

פעילות משותפת של עמותת אשנב ועמותת אופק בבתי ספר בראשון לציון. בשנת 2007 הועברו הרצאות ל-83 כיתות והרצאות להורים ומורים. בפעילות שותפים חיילים מבה”ד 7, מדריכים, הורים ומורים.

בשנת הלמודים 2007-8הודרכו עוד כ- 7,000 תלמידים.

בשנת הלמודים 2008-9 הודרכו עוד כ- 7,000 תלמידים.

בשנת הלמודים 2009-10 הודרכו עוד כ- 9.700 תלמידים.

בשנת הלמודים 2010-11 עד סוף מרץ 2011 הודרכו עוד כ- 18,000 תלמידים.

צפוי עד סוף שנת הלמודים הזו הדרכות חיילים של עוד כ- 8,000 תלמידים.

זאת הודות לכך שבשנה זו נוספו מדריכים חיילים מיחידת קש”מ של חיל המודיעין,

ומחודש פברואר 2011 נוספו לחיילים המדריכים, גם צוערי בה”ד 15 -

תוספת אדירה בעוצמתה, של חיל המודיעין

פעילות אשנ”ב בשנים האחרונות 1. הדרכות חיילים בבתי הספר השוואת מס’ כיתות ומס’ תלמידים שהודרכו בשנות הלמודים מס’ כיתות מס’תלמידים 2008…. 128….. 4480 2009…. 202….. 7070 2010…. 277….. 9695 2011…. 749….. 26215

הדרכה להורים בבתי ספר ובמקום עבודתם

אשנב מקיימת פעילות הדרכה של סדנאות והרצאות להורים במקומות עבודה כגון בתי ספר,ארגונים עסקיים,בנקים ומוסדות.במסגרת זו הודרכו כתשעת אלפים הורים.

פרויקט הדרכת הורים בארגונים ובמקומות עבודה

פרויקט הדרכת הורים בבתי ספר, בארגונים ובמקומות עבודה

מטרת הפרויקט לספק בידי הורים כלים להתמודדות, ולהדריך אודות שימוש נבון ובטוח באינטרנט. ההדרכות מבוצעות בבתי ספר, בארגונים ומקומות עבודה בשעות העבודה, או אחר שעות העבודה. נשמח לתאם הדרכות בבתי הספר ובמקומות העבודה שלכם. נבקשכם לפנות בבקשת הדרכות בארגונכם לטלפון העמותה: 03-5032786

או למייל של העמותה::

info@eshnav.org.il

אנו מעונינים במדריכים מתנדבים להדרכות בפרויקט זה, שיעברו הכשרה מתאימה של אשנב. המעונינים להתנדב נא למלא את הטופס המצוי בסעיף הדרכה בדף הבית באתר אשנב ולשלוח אלינו.

מצגות הדרכה בקישורית

מכתבי תודה בפרויקט הדרכת הורים

29.12.12

לאבי קדם ולאשנב מייל תודה Dr. Ruth Ghilay‏ 23 בפבר 2014 (‏לפני יום) אני שלום בני,בהמשך לשיחתנו, אנא העבר תודתנו והערכתנו לפעילותכם בנשא סכנות האינטרנט. פעילות זו תרמה להעמקת מודעותם של תלמידנו לסכנות ברשת. אנא העבר תודה מיוחדת לנציג מטעמכם שהגיע על אף תנאי מזג האוויר הקשים באותו יום. תודה, ד”ר רות גילאי יועצת בי”ס ביאליק חולון 04.03.14 משוב מסטודנט שסיים פעילות ממכללת ספיר. אביהו בן שבת חבר הנהלת עמותת אשנב שולח: עודד , נושא: משוב על הפעילות אבי שלום, לבקשתך, משוב על פעילות ההדרכה בנושא: ״שימוש נבון באינטרנט״ של עמותת אשנ״ב- בבתי ספר יסודיים בב״ש. כשהגעתי לפרויקט מיד ידעתי שאני לא עושה ״סתם״ מלגה (כי הייתי יכול לעשות עוד הרבה אחרות)- העדפתי לקחת את הפרויקט הזה בשתי ידיים כי חשבתי שבו אני אתרום את המירב מבחינתי. אני סטודנט לתקשורת, כך שהדברים שהסברתי היו מוכרים לי והבאתי את הערך המוסך מנקודת מבטי ולא רק את המצגת. בנוסף, יש לי אחיינים בגילאים הללו, אז הרגשתי שבאתי לשליחות חשובה ובמיוחד לאחר הסיפור שסיפרת לי אודות הקמת העמותה. בכל מקרה, ההתנהלות מול בתי הספר הייתה טובה, קיבלתי ממך מספרי טלפון של נציגות בכל בית ספר ותיאמתי מולם (חלקם שיתפו פעולה יותר וחלקם פחות). אני סבור כי התוכנית תרמה הרבה לתלמידים מכיון שדיברתי איתם בגובה העיניים, לא בצורה מטיפה, גם כשהדרכתי בביה״ס עם תלמידים בעלי מוגבלויות. ככלל, התלמידים בבתי הספר שאלו שאלות והשתתפו בצורה פעילה, ניתן להסיק כי הנושא עניין אותם. חלקים מסוימים במצגת הצליחו להביך אותם מעט, כך שהייתי ממליץ אולי לעדכן אותה, כנ״ל גם לחומרי החלוקה- הייתי עושה אותם יותר אטרקטיביים. נראה כי בתי הספר והמורות היו מרוצות מאוד מהדרך בה העברתי את ההרצאות והנושאים שנדונו.הייתי ממליץ להרחיב את הפעילות גם בדימונה, אמא שלי מורה שם ואמרה כי זה יתקבל בברכה. לסיכום- אני חושב שזו פעילות חשובה ומבורכת שיש לשמר, ניכר כי התלמידים לקחו איתם מידע רב וחשוב מההרצאות, דבר חשוב מאוד בתקופה הזו ששולטת ה״ניו מדיה״. בברכה, עודד מכללת ספיר

מכתב תודה והערכה מאיגוד האינטרנט לעמותת אשנב וליהונתן קלינגר

מכתב תודה והערכה לעמותת אשנב להדרכת הורים ע”י בני ישראלי

……………………………………………

פברואר 2012

מכתב תודה והערכה לעמותת אשנב להדרכת הורים ע”י נדב אריכא

……………………………………………………………………….

10.1.12

אל:

הגב’ סיגל כהן-עוגן, עמותת אשנ”ב.

בתאריך ה – 1.1.12, במסגרת הלימודים ב”קורס נוער ותרבויות נוער” הגעת להרצות לנו בנושא האינטרנט.

תחילה חשבנו שאנו כבר יודעים הכל על הכלי העוצמתי הזה ושאנו שולטים בו נהדר, אך חשפת בפנינו ממצאים ועובדות על כך שבאינטרנט, בכל רגע נתון, נעשה גם שימוש לרעה במודע ושלא במודע.

אנו, הגולשים התמימים, על פניו משתמשים באינטרנט לצרכים שונים ומגוונים, ולעיתים משאירים פרטים אישיים ומשתפים אנשים שאיננו מכירים. הבאת לתודעתנו כי יש סכנות רבות בשימוש בכלי נהדר זה, ולכן יש לדעת כיצד להשתמש בו ואיך לשלוט בו ולא שהוא ישלוט בנו.

כמו כן, שיתפת אותנו בדוגמאות מחיי היומיום שלך כאמא וכפעילה בעמותה, שגרמו לנו להבין שהסכנות הן בכל מחשב ואפילו בטלפונים הניידים.

יחד עם זאת, למרות שרבים הם הדברים השלילים דאגת להבהיר לנו שהאינטרנט הוא כלי מעולה ורב מידע. כשיודעים איך להשתמש בו וכיצד לחפש נכון, מגיעים למידע מהימן ובטוח.

ההרצאה אכן גרמה לרבים מאיתנו להבנה ולהארה, ההרצאה הועברה בצורה עניינית ומרתקת שתרמה לנו כמורים, כסטודנטים וכגולשים לצורכי הנאה.

את המסר החזק והחשוב שקיבלנו נעביר הלאה כדי להגביר את המודעות.

המשיכו לעשות את עבודת הקודש שאתם עושים!

בתודה,

הסטודנטים בקורס “נוער ותרבויות נוער”,

והמנחה רקפת שחר-קריס.

העתק:

עמותת אשנ”ב ואבשלום אדרת.

—————————————————————————-

13 מרס 2011

בני ישראלי שלום רב!

אני רוצה להודות לך בשם המועצה המקומית בית דגן , ובשם ההורים ששמעו את ההרצאה ביום חמישי האחרון מפיה של נציגתכם הגב’ סיגל כהן על שיתוף הפעולה והעבודה המסורה של עמותת אשנ”ב וחיילי צה”ל ביישבונו זו השנה השנייה ברציפות .

אנו רואים כמועצה , בתהליך ההסברה של שימוש נבון באינטרנט צורך הכרחי בעבור תושבינו , ומודים לעמותת אשנ”ב על הכלים שאתם נותנים לנו ולילדינו וכל זה בתרומה לקהילה.

וכמה מילים חמות למרצה המקסימה -

גב’ סיגל כהן ריתקה את ההורים שבאו להרצאה , נתנה דוגמאות מהשטח , היתה אסרטיבית ביחס לצורך בסמכות הורית בכל הנוגע להתנהלות ההורים מול הילדים ונגעה ב”מסתורי” הפייסבוק והטכנולגיות האחרות שההורים נרתעים מהם .

גילינו בהרצאה שלא צריך להיות מבין גדול במחשבים , אלא הורה אחראי ! ובעיקר שחשוב לשתף את הילדים והנוער וללמדם מהם הסכנות ומה היתרונות שטמונים ברשת .

המון תודה והמשך שתוף פעולה פורה

בברכה

ורד שפינר

יו”ר ועדת קהילה ונוער

מועצה מקומית בית דגן

———————————————————-

27/5/10

לכב’

הגב’ סיגל כהן עוגן

עמותת “אשנב”

סיגל היקרה,

ברצוננו להודות לעמותת “אשנב” על ההיענות לפניתנו, ולהביע את הערכתינו העמוקה על התנדבותך להעביר הרצאה להורים ומורים בבית ספרינו.

ההרצאה הועברה על ידך בצורה מקצועית ונתנה מענה לשאלות ולחששות העולים כיום עם חשיפת הילדים לעולם האינטרנטי. בערב עשיר ומענין חשפת אותנו לתובנות חדשות ביחס לעולמם של ילדינו ונתת בידינו כלים על מנת להתמודד עם אתגרים חדשים בחינוך הילדים. אנו רואים חשיבות רבה בהמשך הגברת המודעות לנושא ומודים לך מאד על שהקדשת מזמנך לקידום מטרה זו.

בהוקרה,

רונית זכאי- מנהלת ביה”ס הממלכתי רמת אביב ג’ ע”ש ישראל פשטיין

המורים וההורים.

——————————————————————-

יום רביעי 17 דצמבר 2008

לכבוד

ברוך הינוך

יו”ר עמותת “אשנב”

השלום והברכה

הנדון : הרצאות מידע להורים ונוער בנושא גלישה בטוחה באינטרנט.

ברצוני להודות לכם על היענותכם ותרומתכם להגיע למפגשי הורים ובני נוער בחדרה ולהעביר את הרצאותיכם בכל הקשור לסכנות, לפיתויים ולהגברת מודעות ערנות ונוכחות הורית למעשי ילדיהם תוך גלישה באינטרנט.

ההורים שהשתתפו בהרצאות הביעו את שביעות רצונם מתוכן ההרצאות ומהמידע שהועבר אליהם . ללא ספק שמפגשים אלו תורמים להבנה ולהכרות ההורים את שפת האינטרנט המתקדמת.

לבני הנוער חשוב המידע לצורך מניעה ועמידה בפני לחצים וגירויים מסוכנים ולגלישה מוגנת ובטוחה.

בחדרה מתקיימות סדנאות הורים תהליכיות שעוסקות בהעצמה הורית ,שיקום הסמכות והנוכחות ההורית , אנו נמשיך לשלב בסדנאות את נושא האינטרנט כחלק אינטגראלי מזיהוי התנהגויות סיכוניות ודרכי התמודדות יעילים .

בשם עיריית חדרה אני מודה לכל הצוות של העמותה צביקה עידן,זוהר עידן ובני ישראלי על הנכונות לתרום לתושבי חדרה בתחום כה חשוב.

בכבוד רב

מלי מלכין- מתאמת עירונית

העתק : איזי ענבר-מנכ”ל העירייה

איגוד האינטרנט הישראלי

צביקה עידן- מנהל פרויקט הדרכת הורים “אשנב”

זוהר עידן- רכזת הדרכות הורים בפרויקט

ד”ר אבשלום אדרת – חבר הנהלה הממונה על הפרויקט ומ”מ יו”ר

העמותה

בני ישראלי- רכז העמותה

נאווה גלעד- מנהלת יישומי מחשב- עיריית חדרה

סיוון גולדמן- מנחה אזורית – הרשות הלאומית

————————————————————————-

תאריך: אוקטובר 2008

אל: מר צביקה עידן – עמותת אשנב

דע: ד”ר אבשלום אדרת

צביקה שלום רב

ברצוני להודות לכם על ההרצאה שהעביר אצלנו ד”ר אבשלום אדרת מעמותת אשנב.

לומר את האמת, בטרם ההרצאה, לא הייתי משוכנע בחשיבותה והזמנו אותה לחברתנו כהעשרה לא הכרחית.

אודה כי אני – כמו רבים מעובדי החברה – הופתענו עד כמה האירה לנו ההרצאה נקודות חשובות בקשר שלנו עם בני משפחתנו, ובעיקר עם בני הנוער – כולל נושאים ובעיות שפוטנציאל הנזק שלהם חמור ולא היינו מודעים להם.

בקיצור – המודעות של רובנו לבעיות ולסכנות הקיימות בעולם האינטרנטי, ולחוסר התקשורת שלנו עם הנוער והילדים בנושא זה, לקתה בחסר וההרצאה החזירה אותנו למסלול של התייחסות ראויה לנושא.

תודה רבה לכם על ההתנדבות והתרומה הכל כך חשובה לקהילה.

אנא הודה בשמי ובשם עובדי החברה גם לד”ר אדרת על העברת ההרצאה.

יישר כח

יוסי גונן

מנכ”ל

——————————————————————————————————–

מכתב תודה לשוקי פלג להשתתפות בפנל בכנס במכללת אשקלון

כ’ סיון תש”ע, 2.6.10

לכב’

מר שוקי פלג

עמותת “אשנב”

שלום לך,

הנדון: יום עיון בנושא :תלמידים בסיכון: מסיכון לסיכוי”

קבל את תודתנו על דבריך המעניינים, בפנל שהתקיים ביום העיון מטעם החוג לחינוך, ביום ב’, י”ח סיון תש”ע, 31.5.10 .

על אף הזמן הקצר שעמד לרשותך, פרשת את קשת הפעילויות שעמותת “אשנב” עושה בתחום המדובר ואת חשיבותם. בדבריך הדגשת למי שעתיד לעסוק בחינוך הן את הניסיון שצברת יחד עם מתנדבים נוספים בעמותה, הן את החשיבות שלקחתם על עצמכם בפעילות התנדבותית זו.

משיחות עם משתתפים נראה כי השומעים ספגו את המסר שלך, בדבר הסכנות הטמונות באינטרנט והצורך להיות מודעים לכך. הסטודנטים ציינו כי מדבריך נבעה האחריות הרבה שאתה והמתנדבים האחרים לוקחים כדי לטפל בנושא. אנו מעריכים מאד שלמרות היותך אדם עסוק ביותר, מצאת לך זמן להשתתף ביום העיון.

אני מצרה על כך שלא ניתן היה להקדיש זמן רב יותר לדבריך, אך זה טיבם של ימי עיון – קמצוץ מכל דבר – לעורר את תיאבונם של הסטודנטים לחשוב ולקרוא על כך עוד. אני משוכנעת כי על אף הזמן הקצר הפנימו השומעים את הדברים שהוצגו להם על ידך.

יום העיון גרם לכל מי שהשתתף בו תוספת של ידע רב בנושא, כמו גם הבנה בדבר חשיבות הנושא, הצורך לעסוק בו ומודעות לגבי הסכנות והפתרונות לצמצום התופעה. אין ספק שזוית הראיה של עמותת “אשנב” היתה חשובה ביותר להבנת המכלול.

יישר כוח!

בתודה

ד”ר מרגלית יוסיפון

מרכזת החוג לחינוך

תפקידי התנדבות אשנב

תפקידי התנדבות ב”אשנב”:

רקע

בנושא האינטרנט, להורים, בהכללה, יש שתי בעיות. הראשונה נוגעת לרמת הידע שלהם בנושאי אינטרנט, ביחוד בהשוואה לרמת הידע של ילדיהם. ברוב המשפחות, הילדים והנוער יודעים ומתמצאים בנבכי האינטרנט הרבה יותר מאשר ההורים. כדי לחנך, להנחות, להתוות דרך בנושא כלשהוא יש להתמצא היטב באותו נושא. זה נכון בכל נושא, על אחת כמה וכמה בנושא טכנולוגי שבו, מראש, קיים פער בין הדורות..

האינטרנט נתפס על ידי הורים רבים כנושא לימודי, למשל כמו לימוד של שברים או לימוד חוק בפיסיקה, שעל בית הספר ללמד את הילדים, בלי חובת מעורבות של ההורים בתכני הלימוד עצמם. בשיחות עם הורים רבים,מתגלה בורותם של ההורים במלוא חומרתה. הורים מעולם לא נכנסו לבלוגים של בני נוער, לא מתעניינים באילו צ’טים ילדם נמצא ובאיזו מידה המחשב של ילדם מוגן מפני תוכנות מעקב של גורמים זרים.

חוסר הידע של ההורים לא מאפשר להם להיות חלק מעולמם של הילדים. הוא מתבטא, למשל, במחקרים, בארץ ובעולם, שמצביעים על פערים גדלים והולכים בין מה שההורים חושבים שהילדים עושים ברשת לבין מה שהילדים עושים בפועל. מחקר שנעשה לאחרונה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת חיפה מצביע על כך שילדים מדווחים (כאשר ההורים אינם יודעים את תשובותיהם) על חשיפה משמעותית לפורנוגרפיה באינטרנט – 29% מהילדים ביסודי, 53% מחטיבות הביניים ו 73% בתיכון. לעומת זאת רק 10-18% מהוריהם של אותם ילדים העריכו שילדיהם אכן נחשפים לפורנוגרפיה באינטרנט.

חוסר הידע מונע מהורים להתערב בצורה נחרצת בהתנהגות ילדיהם באינטרנט, לקבוע כללים וסייגים ולאכוף מגבלות בענין זה – למשל מספר שעות הגלישה ביום, סוג האתרים אליהם גולשים, רמת החשיפה של פרטים בבלוגים שהילדים כותבים, ועוד. המצב בעייתי במיוחד כשהילדים בגילאי 13-14 ומעלה. התקשורת בין הורים ובין ילדיהם בגיל ההתבגרות בעייתית גם כך, והצבת כללים חדשים ועימות מול הילדים בנושאים אלה יכולים, מנקודת ראות הורים, רק “להחמיר” את תקשורת הרופפת שיש להם עם ילדיהם בגיל זה.

מטרה

מטרת הפרויקט היא להגביר מודעות ההורים להיבטים החיוביים והשליליים, ע”י הצגתם וחשיפתם, בדרך שהם, קרוב לודאי, אינם מכירים, וכן להראות להורים דרכים מעשיות למנוע או לצמצם את הסכנות לילדיהם ברשת.

האמצעי

להגיע אל ההורים, דרך הרצאות במקומות העבודה, בבתי הספר, ו/או בכל דרך אחרת .

רציונל

אין בארץ שום גוף שלקח על עצמו לטפל בנושא ולהדריך הורים, שהם החוליה החלשה בנושא של הסכנות ברשת, בהיקף נרחב. הגעה להורים למשל דרך מקומות העבודה (ולאו דוקא דרך בתי הספר) יכולה להיות בעלת פוטנציאל רב בעיקר משום שברוב מקומות העבודה הגדולים מתקיימות הרצאות מסוג זה, בנושאים שונים, בצורה שוטפת.

תפקידי ההתנדבות של סטודנטים בפרויקט

לפרויקט זה דרושים מתנדבים בתחומים שונים:

א. מדריך בנושא “סכנות וסיכונים ברשת האינטרנט”.

ב. סיוע שיווקי ומנהלתי

ג. סיוע באיסוף ובניתוח סטטיסטי של משובי ההורים המשתתפים בהדרכות.